Hokejově střídali: Beneš, Miroslav Dubský, Lubas, Fiala a Řezáč
Branky: 24. Hradecký. 60. Rohrbacher, 64. Birka
ŽK: 0 : 2

Rozhodčí: Gottwald, Havlíček, Kubal Martin

Domácí čekal v posledním květnovém utkání těžký soupeř. Na podzim byl jedním ze tří soupeřů, který baníkovce pokořil. Odveta však byla zcela v režii domácích. Od počátku utkání měli více ze hry, ale šance nepřicházely. Ve 24. minutě našel krásnou přihrávkou Pospíšil Hradeckého a ten vstřelil první branku utkání. Pro žacléřského kanonýra to byla 20. branka v soutěži. Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil. Bylo jen otázkou času, kdy domácí přidají pojistku. Ta přišla deset minut před koncem, když si Rohrbacher narazil míč s Hradeckým a následně jej uklidil k tyči Klapkovi branky, pro Rora to byla desátá branka. Na konečných 3 – 0 upravil hlavičkou Birka po rohu Horvátha.

Rozhodčí: Gottwald, Jan Horváth, Fído

Naši kluci nastoupili během šesti dnů ke třetímu mistrovskému utkání a opět se soupeřem, který byl v tabulce před námi. Tomuto utkání předcházela dnešní dopolední klání mladších žáků, kteří hráli dvě mistrovská utkání s Bílou Třemešnou a navíc dvě utkání jako dohrávku se stejným soupeřem. Někdy nad některými věcmi musí být člověk hodně v klidu. A tak se v dopoledním programu představili Pospíšil, Hradecký, Fiala, Tadeáš Tran, Míra a Michal Dubský a Vondrák. Ještě výsledky 2 – 0, 5 – 3, 2 – 1 a 2 – 2.

Branky: 33. Moravec – 8. Birka
ŽK: 3 : 2 (41. Hradecký, 46. Rohrbacher)
Rozhodčí: Valihora, Liška, Jan Horváth

Podle mého názoru jsme dnes ztratili dva body. Byli jsme lepším týmem, oproti soupeři jsme nastřelili Hradeckým tyč a Birkou spojnici. Měli jsme další dvě, tři šance, ale bohužel s koncovkou jsme na štíru. Klukům nelze upřít bojovnost, ale chybí nám větší důraz, hlavně v obou pokutových územích. Dnes padly branky ze standartních situacích. Nejprve v 8. minutě Birka napálil míč na branku soupeře, a domácí gólman chyboval 0 – 1.

Tadeáš Tran
Hradecký – Birka - Horváth – Míra Dubský
Beneš - Michal Dubský

Hokejově střídali: Lubas, Vondrák, Řezáč, na lavici zůstala připravena Striebliková

Branky: 3., 27. a 61. Hradecký, 38. Horváth – 59. Ponikelský

ŽK: 0 : 0

Rozhodčí: Patrik Doubic, Jan Horváth, Fído

Ve čtvrtfinále poháru fotbalového svazu Královéhradeckého kraje jsme přivítali Slovan Broumov, který se pyšní druhým místem v krajském přeboru žáků. To, že se v pohárech mažou rozdíly i několika tříd se ukázalo dnes v Žacléři. V 17,30 hodin zahájil rozhodčí Doubic utkání na perfektně připraveném pažitu. Diváky naladil ve 3. minutě kanonýr Hradecký, který vstřelil po samostatném úniku první branku. Hosté mohli několikrát srovnat, ale Táda Tran se vždy vyznamenal. Sebevědomí hosté se nestačili divit, když v 27. minutě se opět trefil Hradecký a do kabin se šlo za stavu 2 – 0.

Nástup do druhé půle vyšel domácím, když na 3 – 0 zvýšil v 38. minutě Horváth. Domácí měli utkání pod kontrolou. Jiskřičku naděje vykřesali hosté v 59. minutě, když Ponikelský obral o míč s odkopem otálejícího Pospíšila a vstřelil kontaktní branku 3 – 1. Jenže naději hostů o dvě minuty později uhasil svou třetí brankou Hradecký, který upravil na konečných 4 – 1.

Tadeáš Tran
Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Fiala
Hradecký – Horváth – Birka - Rohrbacher
Tomáš Tran – Laštovka

Hokejově střídali: Lubas, Michal Dubský, Miroslav Dubský

Branky: 4., 8., 9.,16., 26. a 60. Hradecký, 18., 30. a 46. Laštovka, 26. Pospíšil, 45. Birka, 70. Rohrbacher – 52. Grof

Myslím, že nemá cenu se rozepisovat. Přivítali jsme poslední tým tabulky, který, jak před utkáním konstatoval jejich trenér, se na jaře zlepšil… O tom jak se zlepšili, napovídal pohled na přípravu před utkáním. Žádná rozcvička, jen bezstarostné pobíhání po hřišti. Náš tým nechtěl nic podcenit, a do utkání jsme vstupovali s tím, že chceme dát co nejvíce branek. Když v 16. minutě vstřelil David Hradecký svoji čtvrtou branku a na tabuli svítil stav 4 – 0.