JAKO 1. B třída mužů - skupina A

Poz Tým O VG/OG B

Budoucí zápas

Minulý zápas

Pro Baník to byl první jarní domácí mistrovský zápas před domácí slušnou kulisou. Papírově i tabulkově jsme na tom byli lépe a chtěli jsme to potvrdit i na hřišti. Začátek respektive prvních 30 min. byl z naší strany dobrý, náběhy ze strany i ve středu pole byly na úrovni ale zakončení už NE!
Centry ze strany buď posbíral brankář Strážného, nebo skončili na naší noze, hlavě, břichu ale gól ne a ne skončit (i jen centimetry chyběly) v brance. Ve 28. minutě měl Pepa příležitost samostatného nájezdu na brankáře, ale první dotyk s míčem byl velmi špatný a tím pádem si brankář pro míč v pohodě došel. Šikovný mladý Kovajda měl v první půli 2 střely, první zamířila do boberského pole, ale druhý projektil už těsně minul břevno. Soupeř jen sporadicky ohrožoval naši svatyni, míč skončil buď v rukavicích dobře připraveného brankáře Davida V., anebo vše bravurně vyřešili naši obránci včetně výborně hrajícího levého beka Romana Schneidera.

Ve 31. minutě musela odejít ze hřiště legenda žacléřského fotbalu Radek, kvůli zranění nohy. Byl střídán Lukášem V. který umí dávat góly, ale ani on neměl svůj střelecký den. Do druhé půli jsme šli na hřiště s tím, že dáme 2 - 3 góly (šance tomu nahrávaly) a zápas v poklidu dohrajeme... Jenže ne ne nééééé! Fotbal jak se říká, brečel, málo pohybu, slabá fyzička, špatné kombinace a ani naši "špílmachři" bohužel neměli svůj den. Pro našeho diváka určité zklamání tam muselo být, i když se snaha našich borců vstřelit gól nedá upřít!

Strážné chvilku určovalo tempo hry a výsledkem byla pouze 1 střela a 3 rohy, které Baník s přehledem odvrátil. Příležitost na možný gól měl na noze a hlavě Patrik, a to samé i Lukáš, ale bohužel míč skončil v náručí gólmana anebo mimo branku.

V 90. min. se měla kopat penalta proti Strážnému, kdy míč skončil na ruce obránce, jenže rozhodčí byl jiného názoru a pak podle svědků (našich borců) dodal nemístnou až odpornou poznámku! Posléze za 3. minuty ukončil bezbrankový zápas a na řadu přišli penalty…
Souhrn šancí 10:1…

Penalty: Roman K. s přehledem proměnil, Davídek dobrým výběrem strany a mrštnýma nohama míč vyrazil. Patrikova penalta zamířila do nebes… Soupeř dobrou ranou pod břevno nedal Davídkovi šanci, (a to mě nabudilo) autor článku krátkým rozběhem poslal bombu pod břevno - vedeme 2:1… Když soupeř nepromění, Baník vyhraje a získá další bod… A tak se stalo, soupeř s laxním rozběhem trefil pouze tyč…

PS: Po tomto zápase se musíme ponaučit! Jak mnohem lépe zakončovat, jak si vybrat lepší místo k zakončení ve vápně, a jak nabrat fyzičku která ze zimy upadla! Muž zápasu: Roman Schneider
Deník Sport: Davídek, David G., Lukáš V.